Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lily Aldrin

Lily Aldrin je fiktivní postava z amerického seriálu How I Met Your Mother, kterou vytvořili Carter Bays a Craig Thomas. Postavu Lily hraje americká herečka Alyson Hannigan. Je žena Marshalla Eriksena a nejlepší kamarádka Robin Scherbatsky. Lily je učitelka v mateřské školce a amatérská malířka.

Živostopis:

 

Lily vyrostla v Brooklynu v New Yorku. Je vnučka ženy jménem Lois a dcera Janice Aldrin, kterou Lily popisuje jako feministku. Autoři trvají na tom, že neexistují důkazy popírající, že její dědeček je Buzz Aldrin – a jako Buzz Aldrin, její dědeček říká, že bojoval v Korejské válce. Její otec se jmenuje Mickey a je neúspěšný autor stolních her, který žije u svých rodičů. Janice a Mickey se rozvedli, když byla Lily malá. Mickey po mnoha letech Lily potkává na Den díkůvzdání v roce 2009.

Během její střední a vysoké školy byla součástí gothické subkultury a měla načerno obarvené vlasy. Chodila s klukem jménem Scooter, s výmluvou jen proto, že vypadal jako Kurt Cobain. Marshalla potkala během prvního ročníku na Wesleyan University v roce 1996 a chodila s ním od vysoké školy. V epizodě „Say Cheese“, vysílané 2010 je Lily 32 let. Z toho se dá usoudit (alespoň podle Tedových vzpomínek), že se narodila v roce 1978.ly vyrostla v Brooklynu v New Yorku. Je vnučka ženy jménem Lois a dcera Janice Aldrin, kterou Lily popisuje jako feministku. Autoři trvají na tom, že neexistují důkazy popírající, že její dědeček je Buzz Aldrin – a jako Buzz Aldrin, její dědeček říká, že bojoval v Korejské válce. Její otec se jmenuje Mickey a je neúspěšný autor stolních her, který žije u svých rodičů. Janice a Mickey se rozvedli, když byla Lily malá. Mickey po mnoha letech Lily potkává na Den díkůvzdání v roce 2009.

Během její střední a vysoké školy byla součástí gothické subkultury a měla načerno obarvené vlasy. Chodila s klukem jménem Scooter, s výmluvou jen proto, že vypadal jako Kurt Cobain. Marshalla potkala během prvního ročníku na Wesleyan University v roce 1996 a chodila s ním od vysoké školy. V epizodě „Say Cheese“, vysílané 22. března 2010 je Lily 32 let. Z toho se dá usoudit (alespoň podle Tedových vzpomínek), že se narodila v roce 1978.

Lily a Marshall se zasnoubili na podzim 2005, jak je ukázáno v díle „Pilot“. Ke konci první sezóny se svěří Robin, že neměla vedlejší myšlenky kromě svatby a že si před vztahem s Marshallem moc neužila života. Tyto pochybnosti zesílí, když podá přihlášku na výtvarný kurz v San Francisku. Původně Tedovi řekne, že se kurzu nezúčastní, protože nezvládla přípravný kurz, ale Marshall se dozví, že zvládla a přijali ji. Poté se pohádá s Marshallem a rozejdou se a Lily odjíždí na tříměsíční stáž.

Po svém návratu do New Yorku přizná, že její přesvědčení odjet byla chyba, ale až za několik epizod se dá s Marshallem znovu dohromady. Po krátké době obnoví své zasnoubení. V desáté epizodě druhé série bylo zmíněno, že se Marshall s Lily do roku vezmou. Tak se nakonec stalo v poslední epizodě druhé série s názvem "Something Borrowed". Lily se rozhodne, že si nechá své příjmení.

V roce 2005 na Den díkůvzdání je Lily zadržena za veřejné močení v St. Cloud v Minnesotě, když vyzkouší těhotenský test po návštěvě Marshallovy rodiny (jak bylo vysvětleno v epizodě "Belly Full of Turkey".)

V třetí sérii bylo zjištěno, že Lily je shopaholička a chodí nakupovat (hlavně boty a kozačky), kdykoliv se stane něco špatného. Její kreditní karty jsou uchovány v „krabici hanby“ (epizoda "Cupcake"). Po zničení jejich svatebních šatů se jí prodavačka ptá, jak bude platit a Lily odpoví: „Kreditní…mi kartami“. S Marshallem bojovala s jejími účty z kreditních karet, když si chtěli kupovat nový byt a nakonec si Marshall našel práci ve velké podnikové firmě. Nakonec zjistili, že v blízkosti domu je čistička odpadních vod a je tam křivá podlaha. Ve čtvrté sérii se s Marshallem přestěhují do jejich nového domova.

Na rozdíl od ostatních postav jako jediná poznala, že se Barney zamiloval do Robin v první epizodě čtvrté série s názvem "Do I Know You?". Lily, spolu s Tedem a Marshallem také příležitostně kouřili sendviče (výraz Budoucího Teda pro marihuanu) během studií na koleji.

V mnoha epizodách je ukázána s bisexuálními vlastnostmi.

V první epizodě páté série přesvědčí Robin a Barneyho, aby se přiznali, že jsou pár. Udělala to tak, že když byli v pokoji, tak z druhé strany dveří vytáhla kliku a čekala, až si konečně promluví o jejich vztahu a napíšou jejich definici na papír. Robin a Barney nakonec na papír napsali nějaké poznámky, aby Lily uspokojili, ale přiznali se, že lhali, ale Lily poznamenala, že si neuvědomili, že nelhali. Bylo objeveno, že má dvojnici Jasmine, která se striptérka. Lily je tím neobvykle nadšená a je jí tolik uchvácená, že zaplatí sobě a Marshallovi soukromý tanec. Na konci večera se Lily s Jasmine vymění a k Marshallově hrůze spadne z pódia.

I přes jejich špatné zkušenosti s dvojtými randemi Lily a Marshall zkusí další pokus. Pozvou Barneyho a Robin na společnou večeři, ale skončí bídně a Robin s Barneym řeknou Tedovi, že to byl nejvíce nudný večer vůbec. Barney a Robin si ale nakonec uvědomí, že Marshalla a Lily ztratili a jdou se jim omluvit. V epizodě „Bagpipes“ se Lily a Marshall dostanou kvůli špinavému nádobí do velké hádky a Barney naléhá na Marshalla, že by za to neměl být vůbec odpovědný. Lily ho vyhodí, po jeho nesouvislé argumentaci, která vyústí v několik dalších problémů. Když Barney a Robin přiznají Marshallovi a Lily své vlastní problémy, uvědomí si, jak mají pevný vztah a okamžitě jeden druhému odpustí.

Když Barney popisuje Marshallovi svůj vztah jako depresivní, zjistí že je Barney nešťastný. Marshall spolu s Tedem požádá Lily, aby jim pomohla rozdělit Barneyho a Robin, vzhledem k jejím bohatým zkušenostem s plánováním rozchodů. Lily se snaží, aby se dostali do velké hádky; to sice nevyjde, ale ve společném rozhovoru si Barney a Robin uvědomí že spolu jako pár nefungují a rozejdou se.

V epizodě „Big Days“ se Marshall a Lily pohádají o jejím plánovaném těhotenství. Lily plánovala romantickou večeři doma se svíčkami a banjo hudbou, ale zjistila, že Marshall volal svému otci a řekl mu, že se pokoušejí, aby byla Lily těhotná. Marshall argumentuje, že otec je součástí jeho života a že si to zaslouží vědět, ale Lily pana Eriksena nemůže vystát za jeho neustálé telefonáty a dominantní osobnost. Nakonec se oba usmíří a Marshall připouští, že je jeho otec poněkud šílený a velmi nadšený stejně jako Marshall.

Ve čtvrté epizodě šesté série Lily a Marshall diskutují o svých obavách, že nejsou ještě připraveni mít dítě. Poté společně souhlasí, že na to, aby se stali rodiči nemusí spěchat a spontánně se rozhodnou, že se pojedou bavit na Coney Island.

Lily a Marshall navštíví Stuarta a Claudii (epizoda "Baby Talk"), kteří mají potíže s pojmenováním jejich právě narozeného dítěte. Lily a Marshall se snaží každý sám vymyslet jméno pro jejich dítě- Marshallova jména pro kluka Lily odmítá kvůli jejím předchozím zkušenostem s problémovými žáky ve školce a Marshall zase odmítá Lilyina jména pro holčičku kvůli jeho zkušenostem z krásnou dívkou od něj ze třídy a striptérkou. Nakonec se Lily s Marshallem rozhodnou dát dítěti neutrální jméno Jamie, vhodné jak pro chlapečka, tak pro holčičku. Lily ale později toto jméno, odmítne, protože problémový kluk v její třídě se jmenuje Jamie.

V poslední epizodě šesté série si Lily myslí, že má otravu jídlem, na konci epizody ale vyjde najevo, že je těhotná.